קיבלתם אזהרה מלשכת ההוצאה לפועל – מה עכשיו?

עודכן: 25 בנוב׳ 2021

קיבלתם אזהרה מלשכת ההוצאה לפועל – מה עכשיו?


1. ודאו שאכן אתם החייבים

לא כל הודעה הנושאת את שמכם מיועדת בהכרח אליכם. לכן חשוב לוודא שמספר תעודת הזהות המופיע על הבקשה הוא אכן שלכם.


2. בררו את זהות הגורם "הזוכה" בתיק

במקרים רבים, במיוחד כאלה שחברה גדולה צד להם, יתכנו מקרים שהחוב הועבר לגבייה למרות שכבר שולם או שאתם לא לקוחות של אותה חברה כלל, לכן חשוב לבדוק שאתם אכן חייבים לזוכה.


גיליתם טעות כלשהי? חשוב לפעול מול הזוכה או עורך הדין המייצג בהקדם. במקביל, יש ליצור קשר עם לשכת ההוצאה לפועל באמצעות האתר שכתובתו - https://www.gov.il/he/departments/law_enforcement_and_collection_system_authority/govil-landing-page


חייבים המכירים בחוב


3. תשלום החוב

הדרך הכי טובה להימנע מעוגמת הנפש הכרוכה בהליכי גבייה היא סילוק החוב. נכנסים לאתר ההוצאה לפועל ומשלמים את החוב במגוון דרכים.

שימו לב: אם החוב שלכם נמוך מ-50,000 ₪, יתכן שתוכלו לבצע הסדר תשלומים מיוחד (לתקופת הקורונה) – לפרטים: https://www.gov.il/he/departments/news/corona-payment-arrangement-news


4. אין לכם אפשרות לשלם את החוב במלואו?

במקרה זה תוכלו להגיש בקשה לצו תשלומים שבה תציעו סכום שתשלמו על בסיס חודשי עד לסילוק החוב. הסדר כזה מותנה באישור רשם ההוצאה לפועל. במידה שיאושר הסדר התשלומים, תוכלו לבקש הסרה של העיקולים והמגבלות שהוטלו עליכם במסגרת אותו הליך.

חייבים שאינם מכירים בחוב


5. "את החוב הזה פרעתי"

במקרה שבו פרעתם את חובכם (גם אם חלקית), תוכלו להגיש בקשת "פרעתי" (טופס 236), מלווה באסמכתאות לעניין התשלום. שימו לב, את הבקשה יש להגיש בצירוף תצהיר שתומך בבקשתכם. אם זו הפנייה הראשונה שלכם בתיק, יש לצרף גם תצלום של תעודת הזהות.


6. הגשת התנגדות לחוב

בקשה זו מוגשת במקרה של תביעה על סכום קצוב (תביעה מכוח חוזה או התחייבות אחרת) או בשל שטרות (צ'קים ושטרות חוב למיניהם). את הבקשה חשוב להגיש במסגרת זמן האזהרה. ככל שהבקשה מוגשת באיחור, יש לצרף בקשה למתן ארכה ולצרף לה את ההתנגדות.


לסיכום

במקרה של קבלת אזהרה מאת ההוצל"פ, אסור לטמון את הראש בחול. חשוב לפעול בהקדם ולצמצם את הפגיעה בכם כחייבים. התעלמות תשחק לידו של הזוכה ותפגע בזכויות שלכם כחייבים.


זכרו: ייעוץ משפטי יעזור לשמור על זכויותיכם.


אין לראות בנאמר לעיל יעוץ משפטי וכל העושה בו שימוש עושה זאת על דעתו ובאחריתו בלבד.


7 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול